Przetłumacz stronę

Imieniny obchodzą

Dzisiaj: Boguslawa Tekli
Jutro: Gerarda Teodora
Pojutrze: Aurelii Ladyslawa

Życzymy wszystkiego najlepszego.

PogodaOdwiedziło nas

Dzisiaj19
Wczoraj113
W tygodniu642
W miesiącu2578
Razem193910
Polskie Centrum Akredytacji
Informacja o badaniach monitoringowych prowadzonych przez stacje chemiczno-rolnicze Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Stanisławska   
poniedziałek, 29 maja 2017 10:32

Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Lublinie informuje, że na zlecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi szeroki monitoring gleb. W bieżącym roku jednym z elementów monitoringu są prace obejmujące wykonanie badań gleb bogatych w węgiel organiczny. Prowadzone badania obejmują wykonanie przez specjalistę terenowego odkrywki glebowej, pomiary miąższości warstw w profilu glebowym oraz pobranie próbek na analizy laboratoryjne.

Lokalizacja punktów kontrolnych została wyznaczona przez IUNG-PIB w Puławach. Punkty identyfikowane są z wykorzystaniem urządzeń GPS. Biorąc pod uwagę, że badania są całkowicie anonimowe trudno jest nam dotrzeć do właścicieli działek ewidencyjnych.

W związku z powyższym OSChR w Lublinie zwraca się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na pobieranie przez pracowników próbek do badań na terenie Państwa gospodarstwa. Badania są całkowicie anonimowe i bezpłatne. Po wykonaniu odkrywki glebowej i pobraniu próbek, pracownicy OSChR są zobowiązani do przywrócenia stanu wyjściowego terenu.


Pismo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - znak: SAR.an.50.1.2017 [pdf]

Poprawiony: poniedziałek, 29 maja 2017 10:40