Przetłumacz stronę

Imieniny obchodzą

Dzisiaj: Albiny Zdzislawy
Jutro: Olimpii Lazarza
Pojutrze: Gracjana Boguslawa

Życzymy wszystkiego najlepszego.

PogodaOdwiedziło nas

Dzisiaj80
Wczoraj90
W tygodniu80
W miesiącu1867
Razem272726
Badania Służby statystycznej Komisji Europejskiej EUROSTAT w 2018 roku Drukuj Email
czwartek, 26 kwietnia 2018 09:23

Szanowni Państwo,

 

Służba statystyczna Komisji Europejskiej EUROSTAT w 2018 roku (w okresie od marca do października), po raz kolejny na terenie Polski przeprowadza badanie dotyczące pokrycia i użytkowania terenu pod nazwą LUCAS (Land Use and Area Frame Survey).

Badanie LUCAS dostarcza wielu cennych informacji m.in. na temat pokrycia terenu i użytkowania gruntów, zarządzania nawadnianiem i elementów strukturalnych w krajobrazie, degradacji gleby oraz wpływu rolnictwa na środowisko. Zebrane w ten sposób informacje są istotne dla Wspólnej Polityki Rolnej, europejskiej polityki środowiskowej, polityki klimatycznej i szeregu innych obszarów.

W Polsce badanie LUCAS jest przeprowadzane przez firmę Geomatic Michał Wyczałek i obejmuje 23 086 punktów. W 1 714 spośród nich zostaną pobrane również próbki glebowe.

Prowadzone badania będą wykorzystane włączenie do prowadzenia statystyk ogólnoeuropejskich bez zachowywania danych osobowych, jak również danych dotyczących własności gruntu. Ponadto, dane z badania LUCAS 2018 nie będą wykorzystywanew celu przeprowadzania jakichkolwiek kontroli związanych z płatnościami rolnymi.

W związku z powyższym kierowana jest prośba do właścicieli gruntów o życzliwe potraktowanie realizujących projekt LUCAS w roku 2018.

 

Załączniki:

Poprawiony: czwartek, 26 kwietnia 2018 09:30